گفتاردرمانی

همانطور که می دانید ارتباطات و توانایی برقراری ارتباط در دنیای امروز به قدری اهمیت دارد که شاید اگر تئوری معروف داروین را این گونه تغییر دهیم که در دنیای امروز افرادی که از نظر توانایی برقراری ارتباط قدرتمند ترند پایدار ترند سخنی به گزاف نگفته ایم هر روزه انسان ها در جنبشی خاموش نشدنی این نیاز سیری ناپذیر خود را در جنبه های مختلف اجتماعی ، هنری و حرفه ای به نمایش می گذارند بی آنکه لحظه ای بیندیشند که چه فرایند عظیمی در حال اتفاق است و تنها کسانی ارزش این موهبت را می دانند که مهر بر لب دارند. آری گفتار موهبتی است که قطع آن فرد را تبدیل به یک جزیره ی ناشناخته می کند ، ولی متاسفانه در جامعه ما ارزش گفتار و خدمات گفتار درمانگران هم با فراموش شدن ارزش ارتباط به فراموشی سپرده شده است تا جایی که حتی در هفته ی بهزیستی و توانبخشی هم نامی از این عضو اصلی تیم توانبخشی برده نمی شود. بارها شنیده ایم که مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود ، مراقب رفتارت باش که عاداتت می شود و مراقب عادتت باش که شخصیت ات می شود و چقد رزیباست این جملات ساده که کلید تغییر رفتار در بسیاری از مراجعین به مراکز درمانی است ، افرادی که به دلیل بی اطلاعی از روند درمانی و یا نقش پررنگ آسیب شناسان گفتارو زبان اسیر برچسب های مختلف اختلالات رفتاری و روانی می شوند حال آنکه کافیست گاهی نقش یکدیگر را ببینیم و بشناسیم تا به بیراهه ها کشیده نشویم.

با احترام سرایانی

/ 5 نظر / 26 بازدید
فخر

با سلام به خانم سرایانی عزیز. بسیار خوشحالم که می بینم شما ضمن فعالیت عالی بالینی در دنیای مجازی هم جدی تر از قبل دست به کار شدید و برای شما آرزوی پیروزی می کنم. امیدوارم که بتوانیم همراه هم به اهداف مهم مشترکمان دست یابیم. شاااااد باشید.

فخر

در ضمن از لینک متشکرم. شما هم لینک شدید.

آرزو

از چه پیش شاخه و رشته ای به گفتار درمانی رسیدید ؟ چند کتاب هم برای کمک به مشکلات گفتاری معرفی کنید ممنون میشوم .

قربانی

وب لاگ خوبی دارید .موفق باشید. در ضمن ادرس وب من هم این است www.golshanart.persianblog.ir خوش حال میشوم پیش من هم بیایید

مهدی پوراسکندر

عالی بود