افسردگی ات را با موسیقی درمان کن!

موسیقی درمانی ، روشی در کنار علم پزشکی است که در آن افراد دوره دیده ، موسیقی را به شیوه تخصصی به کار می برند. برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که به بیماران کمک کند در نبردهای جسمی ، عاطفی ، روحی ، ذهنی و اجتماعی پیروز شوند. حیطه کاربرد آن از بهبود بیماران سالمند د رکلینیک ها ، تا کاهش استرس و دردهای زایمان را فرا می گیرد. موسیقی درمانی در جاهای بسیاری کاربرد دارد مثل مدارس ، مراکز بازپروری ، بیمارستان ها ، کلینیک های مخصوص بیماران صعب العلاج ، درمانگاهها ، مکان های عمومی و حتی خانه ها .

منشاء موسیقی درمانی : در سراسر تاریخ، موسیقی دلیلی بر وجود و تاثیر پذیری احساسات انسانی بوده است. در انجیل آمده است که شاه سائول به وسیله ی آوای چنگ داوود آرام شد و یونانیان باستان نیز تاثیر شفابخش موسیقی را به خوبی شناخته بودند. در بسیار ی از فرهنگ ها موسیقی با سنت هایشان درآمیخته است . موسیقی می تواند سبب تغییر روحیه شود ؛ تاثیر محرک یا آرام بخشی داشته باشد و بر فرایندهای فیزیولوژی مانند ضربان قلب یا تنفس تاثیر بگذارد . در جنگ جهانی دوم ا ز موسیقی برای درمان سربازان مجروح استفاده شد و این امر آغازی بود برای مطالعات و دوره های عملی استفاده از موسیقی در درمان . اولین انجمن حرفه ای موسیقی درمانگرها در سال های 1940 و 1950 میلادی در ایالت متحده امریکا تشکیل شد . انجمن ملی و انجمن موسیقی درمانگرهای امدیکا د ر سال 1998 با هم تلفیق شدند و انجمن موسیقی درمانگرهای امریکا را تشکیل دادند.

مزایا و منافع موسیقی :

موسیقی می تواند برای همه سودمند باشد، افزون بر ا ینکه می توان آن را در درمان کسانی که بیماری و مشکلات جسمی ، عاطفی یا اجتماعی دارند نیز بکار برد . حتی افراد سالم نیز میتوانند از آن برای آرامش ، کاهش استرس و بهبود روحیه همراه تمرین ها ی ورزشی استفاده کنند. موسیقی هیچگونه عوارض سمی و زیان آوری ندارد . موسیقی در مانگر ها به بیماران خود کمک می کنند به شماری از اهدافی که می توان با موسیقی به آن دست یافت برسند که از جمله آنها بهبود ارتباطات ، رشد درجات ادبی و تحریک توانایی هاست . همچنین می توان در رفتار درمانی و کنترل درد ا ز موسیقی کمک گرفت.

با احترام سرایانی

/ 2 نظر / 31 بازدید
حلیمه عبادی

سلام،من دانشجوی ترم 2 گفتارم. منظورتون از موسیقی با کلام یا بدون کلام؟ یا اینکه کدومش بهتره؟

halime ebadi

یه سوالی داشتم: اگربخوام تحقیقی درباره ی اثر موسیقی روی رشدگفتارو زبان داشته باشم سایت یا کتابی دراین مورد میشناسید برای معرفی؟ لطفا کمکم کنید... ممنون .[لبخند][خداحافظ]